• Koch Chemie 1K Nano 250 ml - powłoka ochronna

Symbol: KOCH-1KN250
477.00
kpl
Czas realizacji zamówienia do 3 dni
Cena przesyłki 0
Kurier (Pobranie) 0
Odbiór osobisty w Ostrowcu Świętokrzyskim 0
Odbiór osobisty w Tarnobrzegu 0
Kurier 0
Paczkomaty InPost 0
Odbiór osobisty w Ostrowcu Świętokrzyskim 0
Odbiór osobisty w Tarnobrzegu 0
Dostępność Dostępny u dystrybutora
Waga 0.5 kg
Zostaw telefon

Samosieciujące cząsteczki 1K-Nano łączą się na stałe z lakierem i tworzą w oparciu o innowacyjne składniki reaktywne gładką, odporną na chemikalia, promienie UV i ścieranie powierzchnię ochronną lakieru o wysokim połysku. Specjalne dodatki nadają lakierowi niezwykle głęboki połysk. Jednoetapowy proces sprawia, że czas pracy, w porównaniu do systemów dwuskładnikowych, jest znacznie krótszy. Lakier jest chroniony optymalnie i trwale przed szkodliwym działaniem środowiska zewnętrznego. Wyjątkowy efekt „easy to clean” zapewnia, że resztki owadów, ptasie odchody i inne przywierające substancje dają się znacznie łatwiej usunąć. Trwałość tej powłoki wynosi ok. 1 rok, ale przy pomocy regularnej pielęgnacji ręcznej szamponem NanoMagic Shampoo (mycie ręczne) albo woskiem Protector Wax (myjnia) oraz zalecanej corocznej kontroli lakieru przez specjalistę, może być znacznie przedłużona!

Komplet zawiera:

 • 250 ml preparatu do zabezpieczania lakieru w butelce aluminiowej
 • pojemnik dozujący 75 ml – ilość wystarcza na ok. 1 jedno auto
 • gąbka
 • 5 certyfikatów
 • 5 ulotek
 • 5 naklejek z napisem "Zabezpieczenie lakieru 1K-Nano firmy Koch-Chemie"

Zastosowanie:

 1. Przy aplikacji 1K-Nano przestrzegać zalecanej temperatury otoczenia 15-30 °C. Produkt nanosić i pozostawiać do utwardzenia koniecznie w zamkniętym pomieszczeniu, nigdy na wolnym powietrzu.
 2. Tuż przed użyciem mocno wstrząsnąć butlę aluminiową i przelać zawartość do dostarczonej butelki z tworzywa sztucznego (75 ml). Ta ilość z reguły wystarcza na samochód średniej wielkości. Przy zbyt małej ilości naniesionego preparatu pogarsza się jakość zabezpieczenia. Preparat musi być stosowany tylko na powierzchniach lakierowanych całkowicie utwardzonych (stosować się do podanych niżej wskazówek).
 3. 1K-Nano nanosić należy w idealnych warunkach metodą maszynową (nanoszenie maszynowe zaleca się zwłaszcza dla lakierów jednowarstwowych i ciemnych niemetalicznych!) za pomocą polerki mimo środowej bez wymuszonych obrotów przy użyciu powolnej prędkości oraz czarnej gąbki do wykończenia, alternatywnie ręcznie przy pomocy gąbki miękkiej bez docisku, fragmentami (max. 1 element: maska, drzwi, błotnik itd.). Polerować przez ok. 2-3 minuty, stale dodając świeżego preparatu. W procesie polerowania wielokrotnie wykonywać ruchy po ściśle nakładających się na siebie pasmach, w celu zapewnienia usieciowania na całej powierzchni i uniknięcia powstawania plam (nierównomiernej głębokości koloru). Po upływie tych 2-3 minut zaprzestać nanoszenia świeżego preparatu i polerować aż do uzyskania spójnej warstwy bez powstających kropli.
 4. Odczekać dalsze 2-3 minuty i ręcznie wypolerować całkowicie wysuszoną warstwę czystą profesjonalną ściereczką z mikrofibry na wysoki połysk.
 5. Po trwającym ok. 1-2 godzin czasie reakcji preparat zostanie utwardzony i powstanie odporna na chemikalia i ścieranie warstwa ochronna na lakierze. Występujące ewentualnie smugi (nadmiar preparatu) powstają podczas procesu reakcji i można je usunąć po czasie utwardzenia profesjonalną ściereczką z mikrofibry albo zostaną one usunięte przy pierwszym myciu pojazdu (najwcześniej po 3 dniach).

Uwagi:

 • Nie stosować na świeżych lakierach zaprawkowych! Lakierowane zaprawkowo powierzchnie wymagają czasu utwardzania ok. 6-8 tygodni, zanim będzie można nanieść warstwę zabezpieczającą.
 • W nowych pojazdach można bezpośrednio zabezpieczać oryginalne lakiery producenta.
 • Podczas stosowania produktu zapewnić dobry nawiew świeżego powietrza i wentylację!
 • Ze względu na reaktywne składniki1K-Nano przechowuje się w hermetycznej butli aluminiowej. Ewentualne resztki bezpośrednio po użyciu wlać z powrotem do butli aluminiowej, natychmiast zamknąć butlę i przechowywać ją zawsze w pozycji stojącej.
 • Okres przydatności do użycia wynosi po otwarciu około 1 rok.
 • Sklep zamknięty