• Koch Chemie Nano-Glasversiegelung 250 ml - niewidzialna wycieraczka

Symbol: KOCH-NG250
243.50
szt.
Czas realizacji zamówienia do 3 dni
Cena przesyłki 12
Odbiór osobisty w Ostrowcu Świętokrzyskim 0
Odbiór osobisty w Tarnobrzegu 0
Odbiór osobisty w Ostrowcu Świętokrzyskim 0
Odbiór osobisty w Tarnobrzegu 0
Paczkomaty InPost 12
Kurier 20
Kurier (Pobranie) 25
Dostępność Dostępny u dystrybutora
Waga 0.5 kg
Zostaw telefon

Reaktywny, wysokowydajny uszczelniacz tworzący hydrofobową sieć nano, która jest wyjątkowo odporna na działanie chemikaliów i ścieranie, zapewniając trwałe uszczelnienie na wszystkich szklanych, lustrzanych i ceramicznych powierzchniach. Powstający efekt lotosu zmniejsza przyczepność brudu, owadów, lodu itp., a tym samym zapewnia łatwą do czyszczenia powierzchnię. Używanie produktu na przedniej szybie pojazdu samochodowego prowadzi do znacznego zmniejszenia zużycia wycieraczek i poprawy widoczności w przypadku deszczu dzięki unikalnym właściwościom odpychającym, przy czym krople deszczu są odprowadzane przez strumień powietrza z prędkością ok. 80km/h lub wyższej.Trwałość: do jednego roku lub 20 000km.

Zawartość zestawu:

250ml mleczka polerskiego oraz uszczelniacza nano.

Zastosowanie:

A1. Czyszczenie powierzchni szklanych

 1. Szkło musi być starannie oczyszczone przed użyciem nano uszczelniacza do szkła (składnik 2) w celu umożliwienia wiązanie chemicznego z powierzchnią. Czyść przednią szybę za pomocą preparatu do czyszczenia szyb Glas Star, do czasu, aż będą wolne od wszelkiego brudu; w przypadku uporczywego brudu, najpierw oczyść szybę łagodną glinką (niebieską).
 2. Aby aktywować przednią szybę i usunąć korozję na szkle, powierzchnię należy dokładnie wyczyścić mleczkiem polerskim (składnik 1). Przed każdym użyciem wstrząsnąć energicznie. W przypadku aplikacji ręcznej mleczka polerskiego na powierzchnię szklaną użyj dysku do polerowania z mikrofibry lub padu polerskiego z mikrofibry jeśli aplikowany maszynowo stosując małe prędkości wcierając produkt przez kilka minut aż do czasu utworzenia się wyczuwalnie gładkiej i suchej powierzchni. Podczas wykonywania tego procesu na starszych szybach należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ górna, skorodowana warstwa szkła musi być całkowicie usunięta w celu zapewnienia doskonałego usieciowienia.
 3. Nie stosować na elementy wykonane z tworzyw sztucznych i gumy (ryzyko białych pozostałości). Następnie poleruj pozostałości ścierne czystym, suchym ręcznikiem papierowym, do czasu uzyskania czystej powłoki. Aby uniknąć zakłóceń w usieciowieniu, nie dotykaj przedniej szyby gołymi palcami/rękami po tym etapie (użyj jednorazowych rękawiczek).

A2. Czyszczenie powierzchni ceramicznych

Użyj kwaśnego środka czyszczącego (np. środka do czyszczenia łazienek z preparatem do usuwania kamienia), aby dokładnie wyczyścić powierzchnie ceramiczne, które mają być zabezpieczane, a następnie spłucz wodą i dokładnie wysusz. Nie używaj mleczka polerskiego, ponieważ kompozycja kafelek może zostać usunięta, a białe pozostałości mogą się tworzyć w szczelinach.

B. Uszczelnienie

 1. Aplikuj nano uszczelniacz do szkła (komponent 2) tylko na całkowicie suche szyby pojazdów lub powierzchnie ceramiczne w temperaturze otoczenia pomiędzy 10 a 30°C (idealnie 15–25 °C). Podczas aplikacji należy używać odpowiednich jednorazowych rękawiczek.
 2. Stosując składnik 2 (aplikacja na m²: około 25-30 ml) na przedniej szybie, rozpocznij od nakładania na połowie tej powierzchni. Aplikuj ten produkt na powierzchnię papierowym ręcznikiem bezpyłowym i poleruj aż do utworzenia jednolitego filmu ochronnego. W trakcie polerowania kilkukrotnie nanosić składnik 2 do osiągnięcia oczekiwanego rezultatu. Powstanie jednolity film (bez tworzenia się kropli) po 2-3 minutach.
 3. Po około 2 minutach poleruj ten film papierowym ręcznikiem, aż do uzyskania powierzchni bez pozostałości po tym produkcie. Trudne do usunięcia resztki uszczelniacza można ponownie rozpuścić, używając do tego komponent 2, a następnie wypolerować natychmiast.
 4. Uszczelniacz utwardza się w ciągu 15-60 minut, w zależności od temperatury (im bardziej gorący, tym szybciej się utwardza). Chronić przed wodą i innymi zabrudzeniami aż do czasu kompletnego utwardzenia.

Uwagi:

 • Nie aplikować na rozgrzane powierzchnie.
 • Nie nadaje się do obróbki szkła w wewnątrz pojazdów, ponieważ efekt hydrofobowy prowadzi do zwiększenia tendencji powstawania mgły w kabinach pasażerskich. Po ponownym otwarciu należy regularnie otwierać.
 • Komponent 1 + 2 mają trwałość około 1 roku.
 • Silnie hydrofilowe dodatki do czyszczenia szkła (środki powierzchniowo czynne) mogą osłabiać działanie odpychające.